XIX Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, Bydgoszcz, 28 – 29 września 2024

Ogłaszam nabór na XIX  Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, Bydgoszcz, 28 – 29 września 2024. Zapraszam wszystkich grających i śpiewających, dla których ważne są przekazywane treści. Nasz festiwal od początku istnienia podkreślał wielką wagę słowa. Dla nas Jacek Kaczmarski nigdy nie był Bardem Solidarności – był wielkim poetą, który pozostawił po sobie wspaniałe, mądre pieśni. Te pieśni w nowych aranżacjach chcielibyśmy usłyszeć na XIX  Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. Można startować w dwóch kategoriach:

-kategoria piosenki Jacka Kaczmarskiego

– kategoria pojedynek z Mistrzem.

W tej pierwszej kategorii uczestnik zaśpiewa dwie piosenki Jacka. W tej drugiej – jedną piosenkę Jacka i jeden utwór autorski. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko/nazwa zespołu, kategorię (piosenki Jacka Kaczmarskiego lub pojedynek z Mistrzem), adres i numer telefonu, dwa nagrania, parę słów o sobie dla konferansjera. Zgłoszenie przesyłamy na adres lik.stowarzyszenie@gmail.com. Zgłoszenia przyjmujemy do 1 września 2024.

Dokładny, szczegółowy regulamin na stronie http://zrodlowciazbije.pl/dla-wykonawcow/. Jak co roku wysokie nagrody finansowe!!!

W tym roku, po raz pierwszy od bardzo wielu lat, Ministerstwo Kultury nie przyznało nam dotacji na nasz festiwal. Nigdy nie zwątpiliśmy w sens naszych działań i dlatego ten festiwal się odbędzie – wbrew wszystkim i wszystkiemu. Uznajemy to za wyraz naszej walki w obronie wielkiej, ponadczasowej, uniwersalnej wartości słowa. Możecie nas wesprzeć na zbiórce pod adresem https://zrzutka.pl/j59js9