Dla hospicjum i harcerzy

Obraz Małgorzaty Waszkiewicz – artystki malującej stopą, kupią radni Rady Powiatu w Żninie za 1500 złotych. Pieniądze ze sprzedaży bydgoski Dom Sue Ryder przekaże na potrzeby naszego hospicjum. Malowidło trafi jako prezent do Hufca ZHP „Pałuki”.

Inicjatywę włączenia się w aukcję obrazu przedstawiającego zamyślonego Ojca Świętego w górach podjęły Maria Zwolenkiewicz – dyrektor PCPR i Józefa Błajet – przewodnicząca Rady Powiatu w Żninie. Podczas oficjalnego otwarcia hospicjum w Żninie zaproponowały 1500 złotych za pracę Małgorzaty Waszkiewicz. Malowidło wystawili na sprzedaż organizatorzy II Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, a wśród nich Dom Sue Ryder i Bydgoskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej.

Podczas festiwalu, który odbył się 12 maja, nikt nie „przebił” ceny zaproponowanej przez radnych ze Żnina.

– Rozmawiałam już z kilkoma radnymi. Zadeklarowali, że wykupimy ten obraz. To nie jest wielka kwota. Może uda się zebrać więcej? – powiedziała Józefa Błajet. Nabyty obraz będzie prezentem dla Hufca ZHP „Pałuki” w Żninie, który stara się o nadanie imienia Jana Pawła II. – To będzie podwójny pozytywny uczynek. Z jednej strony pomożemy hospicjum, z drugiej – jeszcze sprawimy prezent.

Jak się dowiedzieliśmy, podczas festiwalu w Bydgoszczy akcję zbiórki funduszy na żnińskie hospicjum podjęła ponadto Maria Zwolenkiewicz. Po krótkiej informacji o potrzebach nieuleczalnie chorych i ich rodzin, wśród widzów (studentów) udało się zebrać ponad 600 złotych.

Źródło: Gazeta Pomorska